4032 Debrecen, Egyetem tér 1. • Tel.: +36/52/512–900
 

Eredmények és Díjazottak

Eredmények és díjazottak

Dráma és színház

  1. Muntag Vince (ELTE)
  2. Doma Petra (KRE)
  3. Tóbiás Lilla (KRE)

Régi magyar irodalom I.

  • 2.  Posta Anna (DE)
    2.  Schelhammer Zsófia (PTE)
  • 3.  Maróthy Szilvia (ELTE)

Régi magyar irodalom II.

  1. Ivancsó Mária (DE)
  2. Dóbék Ágnes (PPKE)
    Pálfy Eszter (PTE)

Klasszikus magyar irodalom

  1. Asztalos Emese (PPKE)
  2. Farkas Evelin (DE)
  3. Gyimesi Emese (ELTE)

Modern magyar irodalom I.

  1. Tardy Anna (ELTE)
  2. Teperics József (PPKE)
  3. Nagy Beáta (ELTE)

Modern magyar irodalom II.

  1. Bozsoki Petra (PTE)
  2. dr. Steinbachné Bobok Anna Ilona (SZTE)
  3. Kovai Anna Fruzsina (ELTE)

Kortárs magyar irodalom I.

  1. Porczió Veronika (DE)
  2. Jánosa Eszter (ELTE)
  3. Hovanec Zoltán (PTE)
    Takács Dóra Ildikó (ELTE)

Kortárs magyar irodalom II.

  1. Bessenyei Balázs (KRE)
  2. Huszár Tamara (SZTE)
  3. Pápay Szandra (PE)
    Szép Szilvia (DE)

Angol nyelvű irodalom és kultúra I.

  1. Bonácz Ágnes (KRE)
  2. Balogh Eszter Edit (DE)
  3. Zubor Attila (EKF)

Angol nyelvű irodalom és kultúra II.

  1. Fagyal József Szabolcs (DE)
  2. Szilágyi Gusztáv (DE)
  3. Gyuris Kata (ELTE)
    Sárközy Gergely (DE)

Angol nyelvű irodalom és kultúra III.

  1. Béri Balázs (PPKE)
  2. Bozsó Georgina (DE)
  3. Seifert Péter (DE)

Francia irodalom

  1. Arató Anna (ELTE)
  2. Orbázi Melinda (SZTE)

Német nyelvű irodalmak

  1. Grunda Marcell (DE)
  2. Bódi Ramóna (KRE)
  3. Jenei Dávid (KRE)
    Vass Mira (PTE)

Olasz és spanyol irodalom

  1. Báder Petra (ELTE)
  2. Kerber Balázs (ELTE)
    Zombory Gabriella (ELTE)
  3. Vágó Noémi Lujza (ELTE)

Szláv irodalom és kultúra

  1. Szabó Tünde (NYME)
  2. Eőry-Tóth Borbála (NYME)

Művészettörténet

  1. Ilkó Krisztina (ELTE)
  2. Mezei Emese (PPKE)
    Salamon Gáspár (ELTE)
  3. Visky Mária (BBTE)
    Veress Dániel (ELTE)

Folklór

  1. Ország Dóra (DE)
  2. Bakos Áron (KRE)
  3. Illés Anna (ELTE)

Anyagi kultúra, társadalom

  1. Pulszter Zsuzsanna (PTE)
  2. Kiss Nóra (ELTE)
  3. Vámos Gabriella (ELTE)

Nyelvtörténet, névtan, finnugrisztika

  1. Bátori István (DE)
  2. Kocsis Réka (ELTE)
  3. Benyeda Ivett (PPKE)
    Németh Luca Anna (ELTE)

Szemantika, pragmatika, diskurzuselemzés, kognitív nyelvészet

  1. Takács Edit (ELTE)
  2. Petykó Márton (ELTE)
  3. Szilágyi Varga Zsuzsa (BBTE)

Szociolingvisztika, nyelvpolitika, kontaktusvizsgálat

  1. Huber Máté Imre (SZTE)
  2. Kovács Zsuzsanna – Sümegi Mariann (ELTE)
    Németh Luca Anna (ELTE)
  3. Végh Roland (ELTE)

Pszicholingvisztika

  1. Tóth Andrea (ELTE)
  2. Ligeti-Nagy Noémi (PPKE)

Szintaxis, generatív nyelvészet

  1. Jurth Réka Klára (DE)
  2. Góg Zsuzsanna (PPKE)
    Szabó Ildikó Emese (ELTE)

Szövegtan, stilisztika, alkalmazott nyelvészet

  1. Evellei Kata (ELTE)
  2. Erdei Emese (ELTE)
  3. Tala Nóra (ELTE)

Angol nyelvészet

  1. Fekete Tamás (PTE)
  2. Szalay Tünde (ELTE)

Német nyelvészet

  1. Rácz Anita (SZTE)
  2. Perge Gabriella (ELTE)
  3. Nagy Lajos (ELTE)

Ókortudomány

  1. Szabó András (PTE)
  2. Nagy Anna (ELTE)
    Szikora Patrícia (ELTE)
  3. Szebenyi Tamás (SZTE)
    Tuhári Attila (PPKE)

Orientalisztika

  1. Burány András (ELTE)
  2. Sándor Angelika (ELTE)
  3. Bereczki Nóra (ELTE)
    Grezsa Bence (SZTE)

Összehasonlító irodalomtudomány

  1. Biró Krisztián (KRE)
  2. Keresztes Balázs (ELTE)
    Páli Attila (PPKE)
  3. Aradi Csenge Eszter (SZTE)
    Bodóné Hofecker Zsuzsanna (SZTE)

Régészet

  1. Miháczi-Pálfi Anett (SZTE)
  2. Bíró Gyöngyvér (SZTE)
  3. Havasy Orsolya (ELTE)
    Tarbay J. Gábor (ELTE)

Középkori egyetemes történelem

  1. Ilkó Krisztina (ELTE)
  2. Tarján Eszter (ELTE)
  3. Farkas Csaba (ELTE)
    Szolnoki Zoltán (SZTE)

Középkori magyar történelem

  1. Mátyás Botond Hunor (PTE)
  2. Kádas István (ELTE)
  3. Szabó Péter (ELTE)

Koraújkori és újkori egyetemes történelem

  1. Kövecses László (ELTE)
  2. Schrek Katalin (DE)
  3. Molnár Dávid (PTE)

Koraújkori magyar történelem

  1. Szemethy Tamás (ELTE)
  2. Kis Csaba (DE)
  3. Kalmár Anna (ELTE)
    Pál Adrienn (PPKE)

Magyar történelem 1790–1867

  1. Jánoki Dávid (ELTE)
  2. Kapitány Adrienn (ELTE)
  3. Morvai Anita (NYME)

Gondolkodás, emlékezet és kultúra a dualizmus korában

  1. Csernus-L. Szilveszter (SZTE)
  2. Tóth Tamás (DE)
  3. Lisztes Nikolett (DE)

Gazdaság- és társadalomtörténet a dualizmus korában

  1. Tangl Balázs (ELTE)
  2. Simonkay Márton (ELTE)
  3. Berecz Anita (EKF)

20. századi egyetemes történelem

  1. Máté Zsolt (PTE)
  2. Hegedűs Zoltán (DE)
  3. Stomfai Márk (SZTE)

Két világháború közötti magyar történelem I.

  1. Fodor János (BBTE)
  2. Iváncsó Ádám (DE)
  3. Miklós Dániel (ELTE)

Két világháború közötti magyar történelem II.

  1. Koloh Gábor (ELTE)
  2. Belicza György (DE)

1945 utáni magyar történelem

  1. Fodor János (BBTE)
  2. Huhák Heléna (ELTE)
    Márkus Beáta (PTE)
  3. Both Noémi Zsuzsanna (BBTE)
    Törő László Dávid (DE)

Vizuális kultúra

  1. Hlavacska András (ELTE)
  2. Baranyi Gyula Barnabás (DE)
    Tanos Márton (PPKE)
  3. Kovács Dorottya (DE)

 

Különdíjak

A Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok elnökének különdíja

            Gesztelyi Hermina (DE)
            Varjasi Szabolcs (ELTE)

A Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíja

            Tardy Anna (ELTE)

A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének Gender Studies különdíja

            Bagyina Eszter (ELTE)

Az Orbis Litterarum könyvsorozat különdíja

            Jászay Dorottya (ELTE)

A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének Brit irodalom és kultúra különdíja

            Bozsó Georgina (DE)

A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének Amerikai irodalom és kultúra különdíja

            Sallai Boglárka Judit (SZTE)

A ZOOM könyvsorozat különdíja

            Seprenyi Viktória (DE)

A Literatura folyóirat kül&¨nd&´ja

            Inzsöl Kata (ELTE)
            Jánosa Eszter (ELTE)

A Jelenkor folyóirat különdíja

            Kovai Anna Fruzsina (ELTE)
            Szilvay Máté (ELTE)

Az Alföld folyóirat különdíja

            Pataki Viktor (KRE)

A Magyar Nyelvtudományi Társaság különdíja

            Garamvölgyi Luca (SZTE)
            Huszthy Bálint (PPKE)

A Goethe Intézet különdíja

            Pápista Zsolt (UE)
            Vass Mira (PTE)

A Debreceni Német Kulturális Fórum különdíja

            Jenei Dávid (KRE)

A Magyar Germanisták Társaságának különdíja

            Kasko Natália (DE)

Az Apertúra folyóirat különdíja

            Hlavacska András (ELTE)

A Médiakutató médiaelméleti folyóirat különdíja

            Tófalvi Katalin (DE)
            Tóth Laura (DE)

A Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének Gender Studies különdíja

            Szabó Viktória (PTE)

A Debreceni Egyetem Klasszika-filológiai és Ókortörténeti Tanszékének különdíja

            Benedek Zsolt (ELTE)

A Debreceni Egyetem Közép-, Koraújkori és Segédtudományi Tanszékének különdíja

            Papp Rita (DE)

A Debreceni Egyetem Egyetemes Történeti Tanszékének különdíja

            Szuromi Kristóf (PPKE)

A Debreceni Egyetem Modernkori Magyar Tanszékének különdíja

            Bayer Árpád (ELTE)
           Szűcs Diána (EKF)